Sleva 2% pouze přes eshop - kód "promo2".

Testy na COVID-19

Testy na COVID-19 pro profesionální použití

V souvislosti se skutečností, že všechny druhy registrovaných testů na COVID-19, tedy protilátkové, antigenní i PCR, jsou určeny výhradně pro profesionální použití, musí je provést a vyhodnotit řádný zdravotní pracovník, jehož definice je stanovena v samotném zákoně. Ani protilátkové ani antigenní ani PCR testy tak není možné pořídit na automatická diagnóza.
Pro více informací doporučujeme nahlédnout na stránku, kde najdete jak důležité otázky a odpovědi týkající se testů na COVID-19, tak i podrobnostio jednotlivých typech testů.

TESTY NA COVID-19

V současnosti rozlišujeme tři základní druhy testů, které jsou schopny vypovídat blíže specifikace související s onemocněním COVID-19. Konkrétními typy jsou protilátkové testy, antigenové testy a PCR testy. Všechna provedení testů na COVID-19 musí být náležitě registrovány v jednom z členských států Evropské unie, za což v našem případě odpovídá Státní ústav pro kontrolu léčiv (ŠÚKL).

Každé z uvedených testů, jako protilátková, antigenové, tak i PCR, mají své opodstatněné využití. Jelikož SÚKL nepředstavuje ústav, který by byl kompetentní doporučovat způsob testování, resp. vhodnost jednotlivých druhů testů, je při zájmu provést testování nutné postupovat podle pokynů daného regionálního státní zdravotní ústav nebo zaměstnavatele.

Zkušební metody vs průběh infekce metodou testu protilátek
testovacie metódy vs priebeh infekcie metódou testu protilátok
Zkušební metody vs průběh infekce metodou antigenu testu
testovacie metódy vs priebeh infekcie metódou antigénového testu

protilátkové testy

  • Při protilátkových testech na COVID-19 se zjišťují protilátky proti viru.

Informace: Vzhledem k tomu, že odstartování obrany trvá tělu jistou dobu, protilátky se dají zjistit až po uplynutí určitých dní od počátečních příznaků onemocnění. Protilátkové testy se zvyknou provádět odebráním vzorku z krve, přičemž výsledný verdikt může být znám již během několika minut. Zjednodušeně - Protilátková testem zjistíte primárně, zda jste onemocnění COVID-19 překonali a nejvíce infekční část onemocnění máte za sebou.

Antigenní testy

  • Antigenní testy na COVID-19 a virovou chřipku fungují na základě zjištění bílkoviny v obalu viru.

Informace: Jelikož antigenové testy jsou nejcitlivější v době, kdy se ve sliznici nosu a hrdla koncentruje největší množství viru, nejpřesnější výsledky poskytnou přibližně 3 až 5 dní po prvních příznacích onemocnění. Jejich největší devizou je rychlost určení výsledku, který může být známý za méně než 20 minut. Zjednodušeně - antigenický testem zjistíte, zda jste onemocněním COVID-19 nakažení právě v nejvíce infekčním stadiu.

PCR testy

  • PCR testy na COVID-19 fungují na základě detekce genetického materiálu viru.

Informace: PCR testy jsou sice v současnosti považovány za nejpřesnější a nejspolehlivější metodu odhalení onemocnění COVID-19, no laboratorní zpracování výsledků po výtěru z nosohltanu zabere několik hodin. Zjednodušeně - PCR testem zjistíte, zda máte v těle přítomné viry onemocnění COVID-19 téměř hned po nakažení až po konec příznaků.

profesionální přístup a perfektní kvalita tisku, určitě se sem ještě vrátím
Ověřený zákazník
vstřícný personál a navíc vyhověly i nestandardním požadavkům. doporučuji
Ověřený zákazník
Vynikající kvalita tisku a rychlé zpracování požadavku
Ověřený zákazník